OGŁOSZENIE Nr K-1102-13/18 z dnia 27 grudnia 2018 r.

Dyrektor, w porozumieniu z Prezesem Sądu Rejonowego w Białymstoku
ogłasza konkurs na staż urzędniczy na stanowisko:

informatyka
wymiar etatu: 1
miejsce wykonywania pracy: Białystok, ul. Mickiewicza 103.

1.  Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • administrowanie systemami, programami, aplikacjami zainstalowanymi na serwerach oraz lokalną siecią komputerową oraz nadzór nad eksploatacją systemów;
  • wdrażanie i aktualizowanie procedur bezpieczeństwa informacji, czuwanie nad bezpieczeństwem przepływu informacji oraz zabezpieczenie systemu informatycznego przed nieuprawnionym pozyskaniem, w szczególności administracja bezpieczeństwem IT, ustawianie oraz monitorowanie zabezpieczeń na stacjach roboczych oraz identyfikacja potencjalnych zagrożeń;
  • tworzenie, weryfikacja i przechowywanie kopii bezpieczeństwa danych systemów serwerowych i sieciowych;
  • prowadzenie dokumentacji systemu;
  • analiza technicznych i organizacyjnych uwarunkowań mających wpływ na zarządzanie systemami informatycznymi, w których przetwarzane są dane osobowe, w tym identyfikowanie oraz
  • analiza zagrożeń i ryzyka, na które może być narażone przetwarzanie danych osobowych w systemach informatycznych;
  • określanie potrzeb w zakresie zabezpieczenia systemów informatycznych, z uwzględnieniem potrzeb kryptograficznej ochrony danych osobowych, w szczególności podczas ich przesyłania za pomocą urządzeń teletransmisji danych;
  • wykrywanie i właściwe reagowanie na przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych w systemie informatycznym.

2. Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe informatyczne pierwszego stopnia
  • wysokie kwalifikacje w zakresie zarządzania systemami IT;
  • biegła znajomość systemów:
    -Windows 2008 Server, Windows 2012 Server, Windows 2016 Server – ze szczególnym uwzględnieniem usług katalogowych
    -Linux;
    -MS SQL Server 2008 i wyższe;
    -Windows 7, 8, 10;
  • znajomość administracji środowiskami wirtualnymi (VMware, HyperV);
  • umiejętność zarządzania systemami serwerowymi wiodących producentów;
  • umiejętność projektowania sieci LAN oraz sieci WAN;
  • umiejętność administracji systemami storage oraz bibliotekami taśmowymi;
  • zarządzanie urządzeniami sieci LAN i WAN;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie specyfikacji technicznych oraz podręczników z zakresu informatyki;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • nieposzlakowana opinia;
  • niekaralność za przestępstwa lub przestępstwo skarbowe, brak toczących się przeciwko kandydatowi postępowań o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  • brak formalnych przeszkód do uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (t.j.Dz.U.2018.412 z późn. zm.);

OGŁOSZENIE Nr K-1102-12/18 z dnia 13 grudnia 2018 r.

Prezes Sądu Rejonowego w Białymstoku ogłasza konkurs na dwa wolne stanowiska:

Referendarza sądowego

Konkurs odbędzie się w dniu 15 stycznia 2019 roku godz. 10:00 w sali konferencyjnej C011 (parter, część C) w siedzibie Sądu Rejonowego w Białymstoku, ul. Mickiewicza 103, 15 - 950 Białystok, z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany sali.

1. Wymagania niezbędne:

Zgodnie z art. 149 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku - Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2018r. poz. 23 z późn. zm.) na stanowisko referendarza sądowego może być mianowany ten, kto:

  • posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
  • jest nieskazitelnego charakteru,
  • ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra prawa lub zagraniczne uznane w Polsce,
  • ukończył 24 lata,
  • zdał egzamin referendarski, sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki lub radcowski lub ukończył aplikację sędziowską albo aplikację prokuratorską.

OGŁOSZENIE Nr K-1102-10/18 z dnia 9 listopada 2018 r.

Dyrektor, w porozumieniu z Prezesem Sądu Rejonowego w Białymstoku ogłasza konkurs na staż urzędniczy w Sądzie Rejonowym w Białymstoku w pełnym wymiarze czasu pracy.

ilość etatów: 11
miejsce wykonywania pracy: Białystok, ul. Mickiewicza 103
przewidywana data zatrudnienia : styczeń 2019 r.

1. Główne obowiązki:

  • protokołowanie na rozprawach sądowych,
  • terminowe i prawidłowe wykonywanie zarządzeń sędziego/referendarza,
  • wszystkie czynności związane z prowadzeniem akt sądowych oraz urządzeń służących do rejestrowania,
  • wysyłanie wezwań, postanowień i odpisów,
  • wykonywanie innych czynności przewidzianych w regulaminie urzędowania sądów powszechnych oraz zleconych przez przełożonych.

  • umiejętność obsługi komputera, w tym biegłego pisania,
  • znajomość techniki pracy biurowej,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • nieposzlakowana opinia,
  • niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • nie jest prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,
  • wykształcenie co najmniej średnie oraz zdany egzamin maturalny.