OGŁOSZENIE Nr K-0741-41/18 z dnia 5 lipca 2018 r. Dyrektora Sądu Rejonowego w Białymstoku dotyczące naboru na płatną praktykę absolwencką w Sądzie Rejonowym w Białymstoku.

Dyrektor, w uzgodnieniu z Prezesem Sądu Rejonowego w Białymstoku, ogłasza nabór na odpłatną praktykę absolwencką organizowaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 lipca 2009r. o praktykach absolwenckich (Dz.U. Nr 127, poz. 1052 z późn. zm.)

Liczba miejsc: 2 (Wydział Cywilny, Wydział Rodzinny i Nieletnich)
Okres trwania praktyki: do 3 miesięcy (w wymiarze 20-40 godzin tygodniowo)

Nabór przeprowadzi Komisja powołana przez Dyrektora Sądu Rejonowego w Białymstoku w dwóch etapach:

  • selekcji wstępnej zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych,
  • rozmowy kwalifikacyjnej i sprawdzenia umiejętności obsługi komputera.

Program praktyki absolwenckiej:

  • rejestracja wpływających pism w systemie informatycznym;
  • wysyłanie i podkładanie korespondencji;
  • wprowadzanie danych do systemu informatycznego, przetwarzanie danych w postaci elektronicznej;
  • wprowadzanie do systemu komputerowego „Archiwum” spisów zdawczo – odbiorczych akt;
  • uczestnictwo w rozprawach.

OGŁOSZENIE Nr K-1102-6/18 z dnia 22 czerwca 2018 r.

Dyrektor, w porozumieniu z Prezesem Sądu Rejonowego w Białymstoku ogłasza konkurs na staż urzędniczy w Archiwum Zakładowym w Sądzie Rejonowym w Białymstoku.
Liczba wolnych stanowisk pracy – 1 etat w pełnym wymiarze czasu pracy. Miejsce wykonywania pracy: Białystok, ul. Mickiewicza 103.

1. Główne obowiązki:

  • obsługa systemu elektronicznego SAWA,
  • wprowadzanie do programu elektronicznego Archiwum Akt spisów zdawczo-odbiorczych,
  • czynności związane z podejmowaniem i podkładaniem akt archiwalnych,
  • przygotowywanie i porządkowanie akt do przekazania Archiwum Państwowemu,
  • sporządzanie dokumentacji niearchiwalnej do zniszczenia,
  • konserwacja akt archiwalnych,
  • wykonywanie innych czynności zleconych przez Kierownika Archiwum.

2. Wymagania konieczne:

  • umiejętność obsługi komputera,
  • znajomość techniki pracy biurowej,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • nieposzlakowana opinia,
  • niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • nie jest prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,
  • wykształcenie co najmniej średnie oraz zdany egzamin maturalny.

OGŁOSZENIE Nr K-1102-5/18 z dnia 30 kwietnia 2018 r.

Dyrektor, w porozumieniu z Prezesem Sądu Rejonowego w Białymstoku ogłasza konkurs na staż urzędniczy w Sądzie Rejonowym w Białymstoku w pełnym wymiarze czasu pracy

miejsce wykonywania pracy: Białystok, ul. Mickiewicza 103

  • protokołowanie na rozprawach sądowych,
  • terminowe i prawidłowe wykonywanie zarządzeń sędziego,
  • wszystkie czynności związane z prowadzeniem akt sądowych oraz urządzeń służących do rejestrowania,
  • wysyłanie wezwań, postanowień i odpisów,
  • wykonywanie innych czynności przewidzianych w regulaminie urzędowania sądów powszechnych oraz zleconych przez przełożonych.

  • umiejętność obsługi komputera, w tym biegłego pisania

Prezes Sądu Rejonowego w Białymstoku informuje o możliwości odbycia praktyk studenckich w tutejszym Sądzie.

1. Praktyki studenckie odbywają się na podstawie umowy o praktykę/o porozumienie zawarte pomiędzy uczelnią a Sądem Rejonowym w Białymstoku. Osoby studiujące na uczelniach wyższych, mogą ubiegać się o uzyskanie zgody na odbycie praktyki studenckiej w Sądzie Rejonowym w Białymstoku. W tym celu należy złożyć podanie do Prezesa Sądu Rejonowego w Białymstoku z prośbą o wyrażenie zgody na odbycie praktyki studenckiej.

  • podanie winno zawierać dane kontaktowe (nr telefonu, adres mailowy) oraz być podpisane przez wnioskodawcę;
  • do podania, jeśli jest to konieczne, należy dołączyć dokumenty, które wystawia lub których podpisania wymaga uczelnia (np. skierowanie, umowa/porozumienie);
  • do podania należy załączyć zaświadczenie z uczelni o statusie studenta oraz program praktyki;
  • dokumenty należy złożyć z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem w stosunku do terminu planowanej praktyki;
  • dokumenty należy składać osobiście w Biurze Podawczym Sądu Rejonowego w Białymstoku.