Biuro Prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku

Koordynator: sędzia Beata Maria Wołosik

tel. 609 303 080

Obsługa administracyjna:

specjalista do spraw administracyjnych: Magdalena Karczewska

tel. 85 665 65 60

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.W dniach 23 – 27 lipca 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoznane zostaną następujące sprawy pozostające w zainteresowaniu mediów:

  • III K 269/18 (dawniej VII K 209/17) sprawa Anny K. i innych oskarżonych o czyn z art. 220 § 1 kk i inne (zarzut niedopełnienia obowiązków przez kierowników budowy Galerii Jurowiecka skutkujący innym ciężkim kalectwem) Kolejny termin: 25 lipca 2018 roku, godz. 14:10, sala XXXIII;  planowane jest kontynuowanie postępowania.

W dniach 9 – 13 lipca 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Białymstoku nie będą rozpoznawane żadne sprawy pozostające w zainteresowaniu mediów.


W dniach 2 – 6 lipca 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Białymstoku nie będą rozpoznawane żadne sprawy pozostające w zainteresowaniu mediów.

Na stronach internetowych Krajowej Rady Sądownictwa oraz Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszczono opracowanie zatytułowane: „Sądowe ABC – poradnik dla dziennikarzy”.

Poradnik ten został opracowany przez Zespół ds. Standardów Komunikacji w Sądach, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Krajowej Rady Sądownictwa.

Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną broszurą „Upadłość konsumencka – poradnik”, która została przygotowana przez Członków Zespołu Ministra Sprawiedliwości ds. nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego. Ma ona charakter informacyjny. Jej celem jest zapoznanie konsumentów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi tzw. upadłości konsumenckiej.

Przypominamy, że poprawnie przygotowany i pozbawiony braków formalnych wniosek pozwala zaoszczędzić czas zarówno zainteresowanemu jak i sądowi.

 

Z poradnika dowiesz się:

  • jakie są konsekwencje postępowania upadłościowego wobec konsumenta,
  • kto i kiedy może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • jak przebiega postępowanie upadłościowe wobec konsumenta,
  • jakie dokumenty zgromadzić i jak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości,
  • czym jest plan spłaty i jak zawrzeć układ ze swoimi wierzycielami,
  • do którego sądu należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

Sąd Rejonowy w Białymstoku w dniu dzisiejszym kontynuował postępowanie dowodowe w sprawie o sygn. III K 177/18 (poprzednia sygnatura VII K 79/18)  dotyczącej  Adriana K. i innych (w sprawie  występuje 5 oskarżonych m in  o czyny  : z art. 62 ust. 3 w zw. z art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, z  art. 178a §1 kk, art. 177§2 kk  i inne. - m in wypadek z 20.08.2017 r. ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce przy rondzie ul. Antoniukowskiej/ Wierzbowej) . Została zarządzona przerwa w rozprawie głównej do dnia 22.05.2018 r., godz. 09:00, s. IV.

 

W dniu 27.03.2018 roku przed Sądem Rejonowym w Białymstoku odbył się pierwszy termin rozprawy głównej w sprawie o sygn. VII K 79/18 dotyczącej Adriana K. i innych oskarżonego między innymi o to, że dniu 20 sierpnia 2017 r. w Białymstoku prowadził samochód znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy jadąc kolejno ulicami Jagienki, Poleską, Botaniczną, Knyszyńską, Dąbrowskiego i Antoniukowską tj o przestępstwo z art. 178a § 1 kk

Sąd Rejonowy w Białymstoku w dniu 18 marca 2018 r. rozpoznawał zażalenie obrońcy podejrzanego Jacka K. na postanowienie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku z 29 marca 2018 roku w sprawie PO II Ds. 4.2018 o zastosowaniu wobec podejrzanego Jacka K.  środków zapobiegawczych w postaci m in poręczenia majątkowego w kwocie 500.000 złotych.

Sąd uznał, że zażalenie obrońcy podejrzanego częściowo zasługuje  na uwzględnienie i zmienił zaskarżone postanowienie w ten sposób, że wysokość orzeczonego wobec podejrzanego Jacka K. środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego określił na kwotę 100.000 (sto tysięcy) złotych, którą podejrzany winien wpłacić na wskazany w zaskarżonym postanowieniu rachunek bankowy do dnia 30 kwietnia 2018 roku.  

Podstawą decyzji Sądu była sytuacja materialna podejrzanego oraz konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.